Video of the Week / Haftanın Videosu

Adsız

Please scroll down for the English version

 

Yine yeni yeniden uzun bir ara sonrası suçluluk duygusu içinde koşup geldiğim, Jamiraquai albümü eleştirisini, Chris Cornell’in aramızdan ayrılışına dair bir veda yazısını atlamanın eksikliğini utana sıkına bir kenara bıraktığım blogumla barışmak için haftanın videosu köşesi bir barışma şansı olabilir miydi acaba? Eh ne demiş Mabel Matiz: “Unutulmaktı ecel”. Hadi sen de mazur gör sevgili okur, henüz dinlemediysen haftanın videosu; son derece derin, anlamlı sözleri, elektronik-dansa kayan altyapısıyla  söz ve müziği Mabel Matiz’e ait, hüzünlü sözlerine oldukça enerjik altyapısı fazla tezat kaçmasın dercesine biraz arabeske göz kırpan aranjesi ise Sabi Saltiel imzalı, dinlemesi keyifli bir şarkı. Sözlerine ayrıca bayıldım, bir alıntı daha yapayım:

iki yâr bir uçurumda
kavuşmaya kol yeter mi?

Video ise son dönem Türk pop müzik dünyasının en yaratıcı işlerinden biri olmuş. Videoyu Anıl Can ile birlikte Mabel Matiz yönetmiş,  görüntü yönetmenliğini ise Eren Yıldız yapmış. Mabel’in stil danışmanlığını ve videonun sanat yönetmenliğini de yönetmen Anıl Can üstlenmiş. Kostümler, Emre Erdemoğlu, Hakan Akkaya ve bu videoda oldukça emeği olduğunu anladığımız Anıl Can tarafından tasarlanmış.

Lafı daha fazla uzatmadan biraz aşağıda yer alan; Mabel’in dans yeteneğiyle tanıştığımız, sanat yönetmenini ayrı, makyaj ve kostümlerini ayrıca takdir ettiğim haftanın videosunu sizlere takdim ediyorum: Ya Bu İşler Ne? 

——–

Again, it has been a long time since I written my last blog post. I couldn’t have written a Jamiraquai album review and a farewell post to Chris Cornell on time. Anyway, here is a fresh start with video of the week; latest single of Turkish pop singer Mabel Matiz. Enjoy!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s